טיולי קונספט עם יוגה טרוולס

טיולי קונספט – טיול שהוא הרבה מעבר לטיול

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות ז'אנר חדש של טיולים מאורגנים או טיולים באופן כללי לחו"ל. "טיוליי קונספט". הרעיון מאוחרי זה הוא לצאת את תחומי הארץ לא רק במטרה להגיע אל יעד מסוים לטייל בו, אלא גם נוספת לטיול משמעות ייחודית בקונספט ספציפי.

כך למשל אנחנו יכולים לראות לא מעט קבוצות טיולים שטסות לחו"ל בטיולי קונספט של ספורט, למשל צפייה במשחקי כדורגל, ריצה במרתונים ועוד. כמו כן, אנחנו יכולים לראות טיולי קונספט מוזיקאליים, טיולי קונספט בעקבות שמורות טבע וספארי וכן טיולי יוגה, מדיטציה, פילאטיס, תזונה נכונה ועוד.

לטיוליי קונספט מהסוג שציינו יש כמה וכמה יתרונות, עליהם נעמוד כעת ולקראת הסוף נספר לכם על טיולי יוגה שמהווים את אחד מהסוגים הבולטים של טיולי הקונספט בימינו.

יתרונות של טיול קונספט

חוויה מיוחדת – כל טיול לחו"ל מהווה חוויה, אך כשמדובר בטיול קונספט אז מדובר בחוויה אחרת לגמרי, שכן לצד הדברים "הרגילים" של טיול, נופש, אוכל וכדומה, אנחנו משלבים דברים שאנחנו אוהבים ולומדים להכיר כיצד עושים את זה במקום אחר. למשל אם אנחנו מדברים על טיולי יוגה, אנחנו משלבים תרגול יוגה במקום אליו אנחנו מגיעים ולומדים כיצד עושים את זה במקומות שונים. את הדברים שנלמד שם נוכל להביא איתנו ארצה.

קבוצה הומוגנית – מטיילים אשר נוסעים לטיולי קונספט, יש להם מרכיב אחד משותף, הם מתחברים לנושא של הטיול, לקונספט שלו. זה מאפשר לאנשים להתחבר אחד לשני בצורה פשוטה יותר והופך את הטיול להרבה יותר משמעותי עבורם.

חיבור עמוק עם התחום – כשאנשים יוצאים לטיול קונספט בתחום מסוים, הם יכולים להתחבר אליו יותר, הם מרגישים הרבה יותר מחויבים, לומדים עליו יותר, מכירים אותו יותר לעומק, ויכולים להכיר צדדים חדשים בו. עצם העובדה שהם יוצאים לטיול קונספט שכזה, מוכיח עד כמה הם רציניים ומחוברים לתחום.

טיולי יוגה – טיולי קונספט מוצלחים

דוגמא טובה לטיולי קונספט הם טיולי יוגה. מדובר על טיולים במסגרתם הקבוצה נוסעת ליעד מסוים ושם הקבוצה עורכת היכרות גם עם התרבות המקומית, אוכל, מוזיקה ומגוון פעילויות אחרות אך גם מתרגלים יוגה הן עם המדריך של הקבוצה, שהוא מן הסתם מומחה ביוגה, וכן עם מדריכים מקומיים. כך יוצא לאנשים בקבוצה לתרגל באווירה ומקום שונה מהיומיום שלהם.

בדרך כלל מי שמצטרף לטיולי יוגה הם חבר'ה צעירים ומבוגרים אשר עוסקים בתחום במשך תקופה ורוצים לחוות את הנושא מקרוב, גם דרך גישות אחרות אשר ייתכן ואינן מוכרות או נפוצות בישראל, במקום או אווירה שונה ממה שהתרגלו אליו. עם זאת, ישנם תמיד חברה מתחילים, אשר אינם תרגלו בעבר, אבל רוצים לנסות ולהתחיל דווקא במקום ויעד חדש.

יש לציין שמלבד יוגה, הרבה פעמים בטיולים מהסוג הזה, גם נערכים שיעורי פילאטיס, מדיטציות קבוצתיות ואישיות, טיפולי ניקוי רעלים ועוד מגוון פעילויות שנקשרות בצורה כזו או אחרת עם יוגה. טיולים אלו יוצאים בקבוצות מצומצמות עם מדריכים מקצועיים אשר מכירים היטב את התחום וכן את המדינה אליה נוסעים.

 http://www.yoga-travels.co.il/trip/

http://www.yoga-travels.co.il/vacations/