סדנה של יוגה בחו"ל

סדנת יוגה בחו"ל – טסים ונהנים

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות כיצד תחומים רבים אשר, לכאורה, כוללים פעילות יומיומית מקומית יוצאים גם מגבולות הארץ והופכים לשילוב של פעילות עם הנאה ונופש בחו"ל. השילוב הזה מושך אליו אנשים רבים, חלקם בעלי עניין ותיקים באותם תחומים ואחרים אשר נמשכים לאופי השילוב.

כך למשל, במקרה של סדנאות אוכל ויין אשר באופן רגיל נערכות במקומות שונים בארץ לא פעם מגיעות גם לארצות שונות שם לומדים על הבישול המקומי, סדנאות צילום, תחרויות ריצה, טיולי מוזיקה ועוד. בשנים האחרונות אנחנו עדים גם להיווצרותן של קבוצות אשר יוצאות ביחד לסדנאות וחופשות יוגה בחו"ל.

הרעיון של סדנאות - חופשות יוגה בחו"ל אינו שונה מהותי מרעיון של סדנאות אחרות, במקום לערוך את הסדנה בתל אביב, ירושלים או כל מקום אחר בארץ, נוסעים למקומות בעולם, שם היוגה הוא תחום מאוד פופולארי, מקומות בהם אפשר לשלב ביחד עם הסדנאות גם נופש, טיולים בטבע ומגוון דברים נוספים שהופכים את הנסיעה למשמעותית ומהנה.

היכן נערכות סדנאות יוגה בחו"ל וכיצד בוחרים לאיזו סדנה לנסוע?

מיותר לציין שעם השנים, היוגה הפכה להיות תחום מאוד פופולארי במדינות רבות בעולם, מדובר לא רק על "החשודות" המיידיות כמו מדינות המזרח הרחוק, שם היוגה הוא תחום פופולארי כבר עשרות שנים אלא גם מדינות שעד לא מזמן, היוגה לא היתה פופולארית בהן. למשל טורקיה, קפריסין, איי סיישל וכן מדינות במזרח אירופה.

באותן מדינות, הן אלה שהיוגה כבר תפסה מקום מכובד ומשמעותי והן האלה שהיוגה בהן היא יחסית תחום חדש, נערכות סדנאות שיוצאות מישראל. כך למשל אפשר לצאת לסדנת יוגה שמועברת בחופים של קפריסין או באיי סיישל, שם אפשר ליהנות מהנוף המרהיב והאוכל הייחודי לצד אימוני יוגה, פילאטיס ומדיטציה.

חשוב לציין, סדנאות יוגה כוללות לא רק אימונים ביוגה אלא גם תחומים נוספים, כמו מדיטציה, טווינה, וענפים אחרים שקשורים לגוף ולנשמה. לכן גם העובדה שהסדנאות נערכות במקומות שלווים ושקטים, מקומות עם נוף יפה, חוף ים מרהיב, בהחלט משמעותית, הרי לא היינו רוצים לעבור מדיטציה בלב מקום עירוני וסואן? מול הים השלו זה הרבה יותר נעים ונחמד.

4 טיפים לבחירת סדנת יוגה בחו"ל

כאמור ישנם מספר מקומות אליהם אפשר להגיע במסגרת סדנת יוגה, מה שחשוב לזכור הוא, שמלבד בחירת המקום, עלינו לשים לב לפרטים נוספים שיקבעו האם זו הסדנה שמתאימה לנו או לא:

רמת הקבוצה – עלינו לבחור קבוצה שתתאים לנו, אם אנחנו מתחילים בתחום, עדיף שלא נצא לסדנה עם אנשים שכבר מתקדמים בו. כך לא נוכל לבצע את התרגילים ולא נוכל ליהנות. עדיף לבחור קבוצה שמתאימה ליכולות ולרמה שלנו.

מדריך הקבוצה – לכל קבוצה יש מדריך אחר, מדובר כמובן במדריך שהוא מומחה ביוגה, חשוב שנדע מיהו, מה יכולותיו וכן האם אנחנו מזדהים עם שיטות האימון שלו.

ההון האנושי בקבוצה – רצוי להכיר את האנשים שיוצאים בקבוצה, לראות אם אנחנו מוצאים שפה משותפת איתם, בסופו של דבר אנחנו אמורים להיות איתם מספר ימים בסביבה לא טבעית שלנו.

תוכנית הסדנה – תעברו על התוכנית, תבחנו אם היא מתאימה לכם, ואם היא כוללת חלוקה נכונה בין אימונים לטיולים ונופש.

http://www.yoga-travels.co.il/vacations/