מסע והפלגה בבורמה - ינואר 2020

שבועיים של טיול והפלגה בספינת נהר עם ניסים אמון

3-17/01/2020


מאת ניסים אמון:

"ארץ מקדשי הזהב, היא בודהיסטית, עתיקה, גובלת בתאילנד והרבה פחות מתויירת. היא יפה, מרתקת, ומציעה מסע אחורה בזמן אל מקדשים, אגמים, ואנשים אשר היו סגורים אל העולם תקופה ארוכה. הכנו מסלול מיוחד להכיר את חבל הארץ הקסום והבודהיסטי. נבקר במקדשים מתוך האגדות, נלמד את יסודות הבודהיזם, נשב מדיטציה, נפגוש נזירים, נפליג שבוע בספינת פאר פרטית, ונישן בבתי מלון יפים. נהייה בטבע, בכפרים, באתרים היסטוריים ובאגם הכי יפה של בורמה. יכול להיות שיהיו שינויים קטנים, כי זו תהייה הפעם הראשונה שלנו במסע לבורמה, אבל באמת רצינו, ובסוף חלומות כן מתגשמים."

"מסעות שכאלה נותנים הזדמנות לצאת משגרת חיינו, באופן זמני, אל חיים אחרים של הרפתקאות במקומות רחוקים. ההתרגשות מתחילה הרבה קודם, וכשמגיע היום אורזים תיק ויוצאים אל הלא נודע. טסים מזרחה, אל המקום ממנו השמש זורחת. חווים את תלאות הדרכים, אבל הפיצוי מגיע כשמגיעים אל מקומות נידחים, נכנסים למנזרים ומקדשים, יושבים על הרצפה, ולומדים להשקיט את המחשבות. ברוגע ובסבלנות לומדים להבין את המקום, וגם חשוב לפגוש נזירים ונזירות ולשאול אותם שאלות. הכי כיף, אחרי השקיעה לחזור למלון או לספינה המצוחצחת מניקיון, להתקלח, להתלבש יפה וללכת לארוחת ערב חגיגית. שילוב של אינדיאנה ג'ונס וג'יימס בונד, גם מסע הרפתקאות רוחני, גם מקומות נדירים שלא היינו מגיעים אליהם בחיים, וגם לעשות את כל זה בסטייל אדיר. ארוחות נקיות וטעימות, חדרים יפים, הפלגה בנהר, שיחות, לימודים ומוסיקה על הסיפון, עבודה בזוגות, עבודה אישית, וחוויות של פעם בחיים." - ניסים אמון

 ניתן לשריין מקום במחיר המוזל בעבור מקדמה ע"ס 500$

 

סרטון מהטיול שלנו לבורמה - ינואר 2019. צילמה וערכה: אלן קרוסני


 

לינק לאתר הספינה - לחץ כאן


תוכנית הטיול:

יום 1

המראה מנתב"ג דרך יעד ביניים לבנגקוק

יום 2

נחיתה בבנגקוק אחה"צ ומשם בטיסת המשך לשדה התעופה ינגון שבבורמה, וממנו ממשיכים לבית המלון שלנו למנוחה מהדרך.

ארוחת ערב ולינה במלון Royal Lake.

יום 3

ארוחת בוקר במלון ויציאה לסיור בעיר, באתריה המרכזיים והמפורסמים, ביניהם מקדש עם בודהה גדול משיש הידוע כמקום ברכה כנגד סכנות. נבקר באולם הכנסים הבודהיסטי הגדול, נאכל ארוחת צהריים במסעדה ונחזור למלון למנוחה.

אחר הצהריים טיול שקיעה בפגודת הזהב וחזרה לארוחת ערב במלון Royal Lake

 

יום 4

ארוחת בוקר במלון ונסיעה לשדה התעופה לטיסה פנימית למנדליי  (UB 103 RGN MDL 07:30 - 08:25).

נוחתים ונוסעים לספינה שלנו RV PAUKAN. אחרי ארוחת הצהריים בספינה, נצא אל Kuthodaw   פגודה שהיא ספר האבן הגדול בעולם, שם נעשה מדיטציה, ונמשיך אל  Shwedagon שהוא המקדש החשוב ביותר על ההר – מרכז ענק ומוזהב של עולי הרגל הבורמזים שעבורם הוא כמו בית המקדש. ארוחת ערב בספינה ומפגש על הסיפון.

יום 5

נפליג לאורך הנהר ונעגון לביקור ב MINGUN Pagoda יש שם פעמון ששוקל 90 טון, ונחשב לפעמון הפעיל הגדול בעולם. נחזור לצהריים בספינה, ונשוט במורד הנהר לעיר SAGAING, למדיטציה במקדש הבודהיסטי ולשקיעה בגבעה הצופה אל הפגודה. נחזור לארוחת ערב בספינה. מפגש ערב ומוסיקה.

יום 6

הפלגה ל MyinMu, ארוחת בוקר, גיחה למקדש למדיטציה ושיעור, ואחר כך נראה מנזר עם חצי מיליון פסלים של בודהה. ארוחת צהריים במסעדה מקומית, טיול לבודהה השוכב.  חזרה לספינה. מוסיקה על הסיפון, ארוחת ערב, מפגש ערב.

יום 7

יום רגוע של הפלגה, נעצור בדרך לראות כפר שמתמחה בכדי טרקוטה מחול הנהר. אחר הצהריים הליכה רגלית לכפר קטן, ננסה לחוות את האווירה הכפרית.

יום 8

יום שכולו מוקדש לבגאן. ניונג אוו מרקט, פגודות עתיקות שבנה המלך אנאוורטה, המקדש הגדול, שקיעה מעל העיר. סיורים רגליים, ונחזור מאושרים לארוחת הערב בספינה.

יום 9

עוזבים את הספינה ונוסעים להר פופה, הר געש כבוי שנמצא 65 קילומטר דרומית לבגאן. שמורת טבע מפורסמת, יער גשם. נטפס אל תצפית יפה. 

ארוחת צהריים תהיה במלון וארוחת ערב במסעדה מקומית.

ישנים ב Popa mountaim resort, במלון  תצפית מרהיבה על כל האיזור. 

 

יום 10

ארוחת בוקר, מטיילים בשוק המקומי ומבקרים בפגודה "שווזיגון" שנבנתה על ידי המלך.  צהריים במסעדה מקומית, ניסע למלון, ונקבל זמן חופשי למנוחה או קניות. ארוחת ערב במלון ומדיטציה לילית במקדש עתיק.

 Aureum Palace.

יום 11

יום כיף במלון היפה ביותר בבורמה, כולל עלייה למגדל התצפית. טיול רגלי באיזור עם ניסים, בריכה, ואפשרות למאסז'ים וכדור פורח בתשלום נוסף. 

 Aureum Palace.

יום 12

ארוחת בוקר, העברה לשדה התעופה הקטן Nyung U airport, כדי לעלות לטיסה לאינלה 

אחרי הנחיתה נגיע למלון שעל שפת האגם. נתארגן ונצא להכיר את האגם היפה, השוק המקומי, נפגוש בבני שבטים מההרים, נראה סירות ארוכות, נשתה תה ונתארח אצל משפחה בורמזית. ארוחת צהריים במסעדה, המשך טיול וארוחת ערב במלון Sanctum Inle Resort.

 

יום 13

ארוחת בוקר וסיור של יום שלם בכפר, בשרידי המקדש ההודי. נשוט בסירה, נפגוש אנשים, נלך לשוק, נעלה במדרגות חצובות בהר, נבקר סטופה עתיקה, נצפה על האגם, על יער הבמבוק, נבקר משפחה שאורגת כובעי קש. ארוחת צהריים במלון פריסטין לוטוס, אוכל בורמזי מסורתי. זמן חופשי, וחזרה לארוחת ערב במלון

Sanctum Inle Resort

יום 14

ארוחת בוקר, נסיעה לשדה התעופה לטיסה לינגון. ננחת, נטייל, נרגע במקדש, זמן חופשי לקניות. ארוחת צהריים חגיגית משותפת. טקס סיום ונתחיל את החזרה הביתה, בטיסה מינגון לבנגקוק , ולטיסת ההמשך שלנו מבנגקוק חזרה ארצה.

יום 15

נחיתה בישראל ביום 17 לינואר 2019.

פרטים נוספים

מחירים ותנאים

מחיר בהרשמה מוקדמת עד  ה 31/7/19 - 4990 $ בלבד 

תוספת דק עליון בספינה - 250$ לאדם

תוספת סוויטה בספינה - 750$ לאדם

המחיר כולל : טיסות בינ"ל, טיסות פנימיות, התכנים מאת ניסים אמון וכל מפרט הטיול הכתוב לעיל.

המחיר אינו כולל ויזה וטיפים על סך 200$ ייגבו במהלך הטיול

 

ניתן לשריין מקום ואת המחיר המוזל  בעבור מקדמה ע"ס 500$

 

* שער הדולר הינו שער מכירה מזומנים לפי בנק הפועלים ביום החיוב.

המחיר כולל

* טיסות הלוך חזור לבנגקוק דרך יעד ביניים במחלקת תיירים.

* ניתן לשדרג את הטיסה לביזנס בתוספת תשלום .

1  RJ 341G 03JAN 5 TLVAMM HK45 2330 0015  04JAN                   

2  RJ 182G 04JAN 6 AMMBKK HK45 0125 1425  04JAN                 

3  RJ 183G 17JAN 5 BKKAMM HK45 0020 0440  17JAN                   

4  RJ 342G 17JAN 5 AMMTLV HK45 0605 0650  17JAN       

 

* טיסות מבנגקוק לבורמה וחזרה לבנגקוק :

PG 703H 04JAN S BKKRGN SS1  1645  1735

PG 704H 16JAN Q RGNBKK SS1  1820  2015

* שלוש טיסות פנימיות בתוך בורמה

* לינה 5 לילות בספינה + 7 לילות במלונות 5* 

* הדרכה וליווי מאת ניסים אמון

* מלווה קבוצה מצוות יוגה טרוולס - איל עבי

* ארוחות הבוקר במלונות ובספינה

* 11 ארוחות צהריים

* 12 ארוחות ערב

על המנחים:

ניסים אמון

סופר ומרצה על חכמת המזרח. זן מאסטר ונזיר בודהיסט לשעבר.

ניסים אמון נולד בירושלים, שירת בצבא והפך להיות הנזיר הישראלי הראשון בקוריאה, תחת זן-מאסטר סונג-סאן. בהמשך נדד ליפן שם הפך לתלמידו של זן-מאסטר נישיג'ימה ממסדר הסוטו-זן, ממנו למד את עקרונות הדארמה וקיבל הסמכה כזן-מאסטר. כנזיר נודד, אמון למד גם במנזרי היער בתאילנד ובמנזרים טיבטיים בהודו ונפאל. את הכשרתו במזרח הרחוק סיים אמון בהודו, במרכז של אושו בפונה, שם לימד זן במשך שנה ונחשף לשיטות לריפוי פצעים רגשיים כדרך חיונית להשגת האיזון הפנימי. במשך השנים עמל על פיתוח שיטת טיפול חדשה בשם טרילותרפיה. כיום מעביר ניסים קורסים שנתיים להכשרת מלווי טרילותרפיה וסדנאות סוף שבוע בזיכרון יעקב בנושא "סוד האושר הפנימי", המדגישות את האפשרות להיות מאושרים באמצעות השיח הטרילותרפי בין הראש, הרגש והאני האמיתי הקיים בתוכנו. בנוסף פרסם ניסים מספר ספרים בעברית ובאנגלית, ביניהם "חכמת המזרח", "סוד האושר הפנימי" ותרגום ל"ספר הטאו". 

לפרטים והרשמה התקשרו אלינו 08-9455565