המורים שלנו

יגאל קוטין

מטפל איורוודי, משלב בטיפול האיורוודי את הטיפול הנטורופתי, מורה מוסמך ליוגה, סיים את שתי ההכשרות המורים של שיבאננדה אשראם.

מרצה בכיר במגמת האיורוודה במכללת רידמן לרפואה משלימה. מתמחה בתחום צמחי המרפא האיורוודים, טיפולי ניקוי איורוודים (פאנצ'ה קארמה) ועיסוי רפואי איורוודי.

משלב בטיפוליו גישות שונות נוספות ממגוון תחומים בהם התמחה: נטורופתיה, תזונה קליניקת טבעית, צמחי מרפא מערביים, פרחי באך, ארומתרפיה ועיסויים שונים.

יגאל מלווה את מסעות האיורוודה שלנו לסרי לנקה.

 

יגאל קוטין

שלמה דהרמה

מאסטר ומומחה בינלאומי בתזונה בריאה ובטכניקות לטיהור וניקוי הגוף מרעלים בעזרת צומות (CLEANSE), פורץ דרך, ממציא ומפתח שיטות טיהור חדשות, המשלבות ידע עתיק יומין עם שנים רבות של ניסיון עכשווי.

לימודיו אצל מורים שונים וניסיון רב שנים בעבודה פרטנית והנחיית סדנאות רבות עם אלפי אנשים, ברחבי העולם, הקנו לשלמה ידע וניסיון עצום. במהלך השנים שכלל שלמה את שיטת ניקוי הגוף מרעלים Bodyflow  עד לנוסחא מדויקת, בדוקה, מבוקרת, בטוחה ובריאה.

בשנת 1990, במהלך שהותו בהודו, הצטרף שלמה למרכז הבינלאומי של אושו בפונה, שם סיים בהצטיינות 4 שנות לימודים ברפואת דופק טיבטית והתמחות באירידולוגיה. כמו כן השלים לימודיי רייקי עד לדרגת רייקי מאסטר ועבר השתלמויות רבות בתזונה ואירידולוגיה תזונתית דרך קורסים ותוכניות של ברנרד ג'נסן – מומחה בעל שם עולמי לטיהור הגוף דרך צומות, מזון בריא והידרותרפיה.

 

 

שלמה דהרמה

דליה מנטבר

מאסטר וחלוצת הפילאטיס בישראל. בעלת רשת מכונים ובי״ס להכשרת מורים לפילאטיס. מנחה תוכנית קבועה בערוץ החיים הטובים ונותנת סדנאות העשרה בתחום הבריאות, הכושר ואיכות חיים. 

 

דליה מנטבר

זרנקין גילי

מתרגלת ומורה ותיקה/ מלמדת אשטנגה יוגה, אשטנגה ויניאסה, האטה יוגה, מדיטציה ופראניאמה (תרגילי נשימה). מתרגלת יוגה יותר מ 15 שנה. התנסתה בהרבה זרמים עם מורים שונים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות מתמקדת בעיקר באשטנגה יוגה. 

כיום מלמדת במכוני כושר, בחברות ובסטודיו הביתי שלה בלב תל אביב.

יוגה בשבילה היא פילוסופיה ודרך חיים.

 

זרנקין גילי

אבי טווינה

המפגש הראשון שלי עם היוגה היה בזמן שהתלבטתי האם להיכנס לשיעור מחול מודרני או לשיעור יוגה.

בלי שהיה לי מושג לאן אני נכנס, בחרתי בכיתת היוגה, עד היום אני שם.

בתחילת הדרך ,תירגלתי אשטנגה יוגה ובאופן טבעי עברתי קורס מורים תחת הדרכתו של שמעון בן אבי.

לאחר מכן גיליתי את עולם הויניאסה והרגשתי שמצאתי את עצמי שם, הפתיחות, היצירתיות והורסטיליות שבתרגול יוגה וכמו כן , הנכונות לתרגל מה שמרגיש נכון ביחס לאותו רגע ולאותה תקופה.

כיום התרגול שלי הוא דינמי ותנועתי , אך איננו “רץ”. אני אוהב תרגול זורם ויחד עם זאת מאפשר לעצמי לדייק ולא למהר לשום מקום.

 

אבי טווינה

אור קורן

מורה ליוגה המשלב בתרגול את ניסיונו הרב באומנויות הלחימה, נשימה והרבה נשמה…

התטא הילינג מבקש לשלב בין רעיונות מערביים והוליסטיים בדבר מהות הנפש ולייצר באמצעותם כלים להתפתחות ולריפוי. מן הצד המערבי מגיעה השאיפה להאט את גלי המוח למצב המכונה בפי חוקרי המוח "גלי תטא", המתרחש בצורה טבעית בשעה שאדם חולם או שרוי תחת השפעת היפנוזה.

רק אתם מזמנים אליכם הריפוי ואת המידע הרלוונטי…  באהבה – אור קורן

 

 

אור קורן

רוקסן סטולק

במשך כ20 שנה, מנחה רוקסן תלמידים מכל רחבי העולם במסעות יוגה במימדים עמוקים.

רוקס, כפי שמכנים אותה תלמידיה הקרובים, היא מורה רוחנית מוכרת המלמדת כיום בעיקר במרכז היוגה שלה, יוגה מאלה ,סטודיו הממוקם במכמורת.

רוקסן מלמדת ויניאסות מיוחדות ומאתגרות שמקבלות השראה מהמורים הגדולים איתם למדה, שרי דהארמה מיטרה ושאקטי מהי.

הויניאסה של רוקסן מרוממת רוח ומעמיקה. רוקסן לוקחת כנקודת מוצא את רגע ההווה ומוסיפה אליו טעמים מהמזרח והמערב, חוויות מחיי היומיום, סיפורים מהמסורת הבודהיסטית, כשברקע נמצאים שורשיה הקנדיים של רוקסן וחוש ההומור המיוחד לה.

 

רוקסן סטולק

סיוונה קליגר

עוסקת בהדרכת תנועה ומודעות הגוף מזה 12 שנים.

הוסמכה להוראת יוגה בקורס המורים של אייל צ'חנובסקי. משתלמת דרך קבע עם מתי עזרתי וכיום תלמידתה של יעל זיו. כמו כן – מורה מוסמכת לפילאטיס, רקדנית לשעבר, ומטפלת בעיסוי רקמות עמוקות.

"היוגה עבורי היא מטרייה גדולה הסוככת על כל היבטי החיים. אני רואה בה אמצעי לתקשורת, דיוק, הקשבה, בהירות, וחקירה בלתי מתפשרת של האדם את עצמו; גופו, מחשבותיו, רגשותיו ותודעתו העמוקה ביותר".

 

סיוונה קליגר

דודו בוסי

דודו בוסי, סופר ומנחה סדנאות כתיבה, זוכה פרס ראש הממשלה לסופרים ופרס וינר לסיפורת חדשה.

 

דודו בוסי

ענת מוזס

מורה ליוגה, מדיטציה, תנועה ואומנות מתרגלת יוגה מעל ל 20 שנה בוגרת קורס המורים של אורית סאן גופטה מלמדת יוגה בסגנון המשלב תנועה ממקורות שונים יחד עם מסורת הויג'נאנה יוגה מלמדת מגוון אוכלוסיות ועוסקת גם ביוגה שיקומית משלבת יצירה ותנועה.

 

ענת מוזס

ליאורה עמיחי

מתרגלת יוגה כ-17 שנים. התחילה לתרגל בצפון הודו שם חיה כשבע שנים, שם גם למדה מדיטציה ובודהיזם טיבטי. הוכשרה ע"י אורית סן- גופטה בקורס מורים בכירים במכון וינגייט ושימשה כאסיסטנטית באותו קורס כשש שנים. מלמדת בירושלים, במרכז נווה שאנן ליוגה (המרכז הוותיק והגדול ללימודי ויג'נאנה יוגה) מזה ארבע עשרה שנה. בשנתיים האחרונות מנהלת את המרכז ביחד עם יעל עידן. הוכשרה לתמיכה בחולים סופניים ועובדת באופן פרטני עם אנשים הסובלים ממחלות שונות, בעיקר בעזרת עבודה עם נשימה.

 

ליאורה עמיחי

אורי ארבל

שילוב מדהים של יוגה, אקרובטיקה ומסאג' תאילנדי. סדנה שתאתגר אתכם, תשמח אתכם ותרגש אתכם. שילוב של כוח, מודעות, אמון ותקשורת מתוך עבודת גוף.

 

אורי ארבל

אביטל איזנשטט

מורה בכירה לפילאטיס. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה במכללה האקדמית ת"א-יפו. לימודי פילאטיס מזרן ומכשירים מבית Physical Mind והגימנסיה. מלמדת הסמכה למדריכי פילאטיס בגימנסיה - בית הספר להסמכת מדריכי כושר ותנועה. מלמדת בהשתלמויות וכנסים רבים ברחבי הארץ.

 

אביטל איזנשטט

אביגיל אריאלי

אביגיל אריאלי מתרגלת יוגה כבר מעל 20 שנה ומלמדת שיעורי ויניאסה בסטודיו מ2005. את תחילת דרכה בעולם היוגה שילבה עם פעילותה כשחקנית ומנחת טלוויזיה. היא תרגלה יוגה אצל גילי חרובי משנת 1990 בשיטת האשטאנגה והויניאסה, כאשר לאחר מספר שנים החליטה לעבור קורס על מנת שתוכל להפוך למורה באשטנגה.

בשנת 2004 גילתה את הויניאסה יוגה והתאהבה. לאחר שנה החליטה לעבור קורס הוראה בויניאסה בהדרכת אובי ליפשיץ. הכשרתה של אביגיל לא הסתיימה כאן. היא החליטה עברה בנוסף קורס הוראה ביוגה, אצל גיל זולברג, להבנת ליקויים במערכת היציבה.

החיבור של אביגיל לעולם היוגה הוא כמו סיפור אהבה. בעיניה, היוגה עבורה היא המאהבת הקלאסית, שמציפה בה את הדברים היפים בעצמה. היוגה משמשת עבורה כשיטה שעוזרת בריפוי העצמי, מחבקת אותה ומעצימה אותה, יחד עם הענקת שחרור שמוציא ממנה נדיבות גדולה.

 

אביגיל אריאלי

יעל קאולי

בוגרת קורס מורים בכירים ליוגה במכללת וינגייט, בהוראתה של אורית סן-גופטה; קורס התמחות ליוגה להריון בשיטת "עשר התחנות" והכנה ללידה בשילוב יוגה; קורס תאי-יוגה תרפיה בהנחיית אלפונס טרשל; קורס מורים בבי"ס לאשטנגה יוגה; בעלת תואר באדריכלות ועיצוב מ"בצלאל". מלמדת יוגה לקבוצות וליחידים, יוגה להריון, קורס הכנה ללידה בשילוב יוגה. 

 

יעל קאולי

עדי אקסנפלד

מורה בכירה לפילאטיס ורקדנית בלהקות מחול מיקצועיות בארץ. בעלת תואר ראשון במשפטים ותקשורת באוניברסיטת ת״א ובוגרת לימודי ספורטתרפיה מטעם מכללת וינגייט. לימודי פילאטיס מזרן ומכשירים מבית physical mind institute. בעלת סטודיו פרטי לפילאטיס

 

עדי אקסנפלד

גלית דגני סמילנסקי

בוגרת קורס מדריכי יוגה במכון וינגייט. מתרגלת שנים שיוואננדה ויוגה FLOW. גלית משלבת ויניאסה דינאמית וזורמת עם השהייה ודייקנות של האיינגאר. 

 

 

גלית דגני סמילנסקי

תמי כץ לוריא

מורה בכירה לפילאטיס, מורה למחול. רקדנית מקצועית לשעבר בבת- שבע וקול ודממה, תואר שני במחול.

 

תמי כץ לוריא

שטיינר דורית

מדריכת פילאטיס בעלת ניסיון רב. מאמנת יותר מ12 שנה. הדריכה שבע שנים בכנסת ישראל וכיום מאמנת בסטודיו הפרטי שלה. בנוסף לכך מדריכת אירובי במים, הידרותרפיה ועובדת כנטורופתית ומאמנת קבוצות לאורח חיים בריא, ירידה במשקל, תזונה נכונה וספורט.

אורח חיים בריא זו דרך החיים שלה.

 

שטיינר דורית

יעל אלחנן

צועדת בדרך היוגה כ 15 שנה.

בוגרת קורס מורים לויג׳נאנה יוגה של אורית סן-גופטה, ומעמיקה בתרגול ולימוד שיטת השאדו יוגה עם המורה שלה דודי מלכה.

מלמדת בפראנה, אמבריא, צ׳אנדרה וסטודיו נעים בתל אביב.

על התרגול 

התרגול נעשה ברצף ובזרימה המשלב ישיבה (התבוננות), התכנסות, חימומי מפרקים. ישנו דגש על הזרימה הטבעית, פתיחות הגוף והקשר בין המצב הגופני לנפשי. בנוסף התרגול נעשה תוך התאמה בין הנשימה לתנועה, התייחסות למיקומי הגוף (אסאנות) וחיזוק היציבה. 

 

יעל אלחנן

אורית ויינר

מתרגלת משנת 1995 בניו יורק עם מיטב המורים, הוכשרה במספר קורסי מורים : האטה יוגה ויניסה וקורס מורי איינגר. כמו כן מנחה אורית מדיטציית ויפאסנה ולימודי בודהיזם בעמותת תובנה ומלמדת במרכזי היוגה המובילים בת"א.

 

אורית ויינר

צאלה טמיר

מורה בכירה משנת 1994. 

מהדמיות הבולטות בתחום הפילאטיס בישראל. 

למדה והוסמכה ללמד את השיטה בphysical mind institute שבארה"ב ע"י Jillian Hessel - מהמורות המובילות בתחום.
לאחר תום הכשרתה הוזמנה צאלה לעבוד אצל Jillian שם נפגשה עם מגוון רחב של אוכלוסיות, ממקרים שיקומיים עד ספורטאי-על כמו ה:  Lakers  L.A. שימשה בעבר מנהלת מקצועית של סטודיו דרור רז.

כיום היא בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בקיבוץ גבעת ברנר.

 

צאלה טמיר

איל צ׳חנובסקי

מבכירי מורי האשטנגה בארץ וחלוץ המורים שלימד את תרגול המייסור המסורתי. איל החל לתרגל בשנת 1996 בני-יורק ,זמן קצר לאחר מכן נסע למייסור שבהודו ותרגל תחת הדרכתו של אבי שיטת האשטנגה שרי ק. פאטבהי ג׳ויס. בשנת 2000 סיים קורס מורים ב-Jivamukti Yoga בניו-יורק ולאחר מכן למד ועבד כאסיסטנט של ריצ׳ארד פרימן בקולורדו. לאורך השנים המשיך את לימודיו עם מורי יוגה בכירים בשיטות שונות וכן הוסמך כמטפל בשיטת אינגרציה מבנית (Rolfing).
 
איל משלב באופן ייחודי בין ידע מסורתי עמוק לבין חופש וחקירה כנה ואישית המאפשרים לתלמידים שלו לחקור את דרך היוגה בגישה אותנטית שאינה דוגמתית.

היה מן המורים הראשונים שלנו עוד מימי סיני האהובים...

 

איל צ׳חנובסקי

עידית ספיירו

ממייסדי יוגה טרוולס.

בוגרת אוניברסיטת "Leeds", רקדנית, כוריאוגרפית, מלמדת פילאטיס משנות ה- 80.
התחילה ללמד ב"London contemporary Dance School", בנוסף להיותה מורה לפילאטיס מלמדת תנועה בבית הספר למשחק של ניסן נתיב.

 

עידית ספיירו

קטיה בן עמי

חיה בקיבוץ עין גדי, מתרגלת יוגה כ 15 שנים, הוסמכה על ידי שיהאן רונן כץ בסמינר הקיבוצים. מורה בככירה לראג'ה יוגה, זרם יוגה מדיטטיבי ותרגול רך. כמו כן קטיה היא גם מורה מוסמכת לצ'יקונג תלמידתה של נירה רבינוביץ' בקמפוס ברושים.

 

קטיה בן עמי

גלית גל

גלית היא מורה בכירה ליוגה ולפילאטיס מזה 15 שנים בוגרת קורס מורים בכירים ליוגה בוינגייט של אורית סן גופטה , מייסדת שיטת ויג'ננה יוגה בעולם.

כמורה לפילאטיס הוכשרה גלית ב 2 מרכזים מובילים - Physical Mind Institute והמרכז הישראלי לפילאטיס של דרור רז.

כמו כן בוגרת גלית  קורס הכשרת מטפלים ביוגה תרפיה מציפי נגב.

כיום גלית מלמדת במרכזי היוגה והפילאטיס המובילים בתל אביב.

 

גלית גל